Winnica w Umbrii

Umbria słynie z win Sagrantino di Montefalco, apelacji położonej wokół Montefalco, na południe od Perugii. Tradycje winiarskie tego regionu sięgają Średniowiecza.

Panorama Asyżu

ASYŻ położony jest na zboczu góry Subasio, powyżej równiny, do której spływają rzeki Topino i Chiascio.

Uroki Umbrii

Zapraszamy do agroturystycznych posiadłości wakacyjnych w Umbrii

Panorama Spoleto

Panorama Spoleto z potężnym mostem Ponte delle Torri (o długości 230m, 10 arkad wysokich na 80 metrów), z którymi łączy się la Rocca (twierdza).

Malownicze jezioro Trassimeno z trzema wysepkami położone jest tuż przy granicy z Toskanią.

Przy najważniejszym placów Perudżi Piazza IV Novembre znajdujące się Palazzo dei Priori, katedra i fontanna Maggiore.

Święty Franciszek znalazł schronienie w starej kaplicy, dziś znajdującej się we wnętrzu obszernej Bazyliki di Santa Maria degli Angeli.

Widok z okna posiadłości agroturystycznej nad jeziorem Trassimeno

Katedra (Duomo), powstała w 1263 r., uznana za najwspanialszą i najważniejszą budowlę miasta, ze swoją wspaniałą gotycką fasadą, bogactwem dekoracji i wewnętrznymi kaplicami.

 

Umbria

Umbria region, Włochy, Miasta, Prowincje, galeria Umbria.
Informacje turystyczne – Hotele, apartamenty wakacyjne z basenem, ciekawe miejsca w Umbrii, kulinaria i wina Umbrii.

Umbria-Perugia

Perugia

Umbria leży w samym sercu Włoch, na zachodzie graniczy z regionem Toskania, na wschodzie  z Marche, na południu z Lacjum. W centrum leży PerugiaUmbria to przepiękny region – jeziora, liczne połacie lasów, bogactwo fauny i flory. Stąd się wywodzi jego kulinarny charakter. Region nazywany jest świętym, ze względu na to, że w umbryjskim miasteczku Asyż święty Franciszek doznał objawienia i założył zakon franciszkański. Dlatego w wyjątkowy sposób obchodzi się tu wszystkie święta. Raz do roku w Asyżu odbywa się wielki festyn – wtedy mieszkańcy i turyści mają okazję spotkać się ze średniowieczną przeszłością i skosztować  regionalnych przysmaków, które są wystawione na licznych straganach.


Dodaj komentarz