Winnica w Umbrii

Umbria słynie z win Sagrantino di Montefalco, apelacji położonej wokół Montefalco, na południe od Perugii. Tradycje winiarskie tego regionu sięgają Średniowiecza.

Panorama Asyżu

ASYŻ położony jest na zboczu góry Subasio, powyżej równiny, do której spływają rzeki Topino i Chiascio.

Uroki Umbrii

Zapraszamy do agroturystycznych posiadłości wakacyjnych w Umbrii

Panorama Spoleto

Panorama Spoleto z potężnym mostem Ponte delle Torri (o długości 230m, 10 arkad wysokich na 80 metrów), z którymi łączy się la Rocca (twierdza).

Malownicze jezioro Trassimeno z trzema wysepkami położone jest tuż przy granicy z Toskanią.

Przy najważniejszym placów Perudżi Piazza IV Novembre znajdujące się Palazzo dei Priori, katedra i fontanna Maggiore.

Święty Franciszek znalazł schronienie w starej kaplicy, dziś znajdującej się we wnętrzu obszernej Bazyliki di Santa Maria degli Angeli.

Widok z okna posiadłości agroturystycznej nad jeziorem Trassimeno

Katedra (Duomo), powstała w 1263 r., uznana za najwspanialszą i najważniejszą budowlę miasta, ze swoją wspaniałą gotycką fasadą, bogactwem dekoracji i wewnętrznymi kaplicami.

 

Cita di Castello

CITTA DI CASTELLO  – miasteczko rozciąga się wzdłuż doliny Tevere, tam gdzie Rzymianie wybudowali  Tifernum Tiberinum. Citta di Castello jest wciąż otoczona odcinkami piętnastowiecznych murów obronnych.  Po tym jak miasteczko zostało splądrowane i zniszczone przez Totile podczas inwazji barbarzyńców, zostało odbudowane przez biskupa Florido przyjmując najpierw imię Castrum Feliciatis a potem od X w., Castorum Castelli.

W czasach późnego średniowiecza, podlegało na zmianę Perugii, Kościołowi i Florencji, by w końcu przejść całkowicie w ręce Papiestwa.
Antyczną historię centrum umbryjskiego dostrzec można w budynkach, które były siedzibami  struktur administracyjnych takich jak Palazzo del Podesta, z fasadą w stylu barokowym z XVII w., czy Palazzo Comunale, wzniesiony w stylu gotyckim z eleganckim portalem i biforiem (bifore).

Ślady sztuki gotyckiej można znaleźć również na lewym boku Duomo (Katedry), powstałej w miejscu starej świątyni rzymskiej w XI w. ,  która została całkowicie zmieniona w połowie XIV w.

Kościół San Domenico z 1424r, z niedokończoną fasadą i portalem gotyckim z lewej strony, gotycki kościół św. Maria Maggiore, posiadający fasadę z epoki renesansu, kościół św. Franciszka,  z 1273r.,  dopełniają panoramę budynków kultu tego miasteczka.