Winnica w Umbrii

Umbria słynie z win Sagrantino di Montefalco, apelacji położonej wokół Montefalco, na południe od Perugii. Tradycje winiarskie tego regionu sięgają Średniowiecza.

Panorama Asyżu

ASYŻ położony jest na zboczu góry Subasio, powyżej równiny, do której spływają rzeki Topino i Chiascio.

Uroki Umbrii

Zapraszamy do agroturystycznych posiadłości wakacyjnych w Umbrii

Panorama Spoleto

Panorama Spoleto z potężnym mostem Ponte delle Torri (o długości 230m, 10 arkad wysokich na 80 metrów), z którymi łączy się la Rocca (twierdza).

Malownicze jezioro Trassimeno z trzema wysepkami położone jest tuż przy granicy z Toskanią.

Przy najważniejszym placów Perudżi Piazza IV Novembre znajdujące się Palazzo dei Priori, katedra i fontanna Maggiore.

Święty Franciszek znalazł schronienie w starej kaplicy, dziś znajdującej się we wnętrzu obszernej Bazyliki di Santa Maria degli Angeli.

Widok z okna posiadłości agroturystycznej nad jeziorem Trassimeno

Katedra (Duomo), powstała w 1263 r., uznana za najwspanialszą i najważniejszą budowlę miasta, ze swoją wspaniałą gotycką fasadą, bogactwem dekoracji i wewnętrznymi kaplicami.

 

Spello

SPELLO wznosi się pomiędzy Asyżem a Foligno, i jest umiejscowione u stóp Monte Subasio na żyznej nawodnionej równinie. Znajdują się  w Spello liczne pamiątki czasów rzymskich. Miasto jest otoczone starymi murami, później wzbogacone dziełami epoki średniowiecza, pozostałościami teatru, amfiteatru, term i wspaniałych Porta Consolare, Porta Urbica i Porta Venere z czasów panowania cesarza Augusta.

Idąc w górę dochodzimy do kościoła Santa Maria Maggiore, powstałego na przełomie XII i XIII w., demonstrujący piękną fasadę zrobioną z antycznych materiałów w 1644, ukrywając jednocześnie w swym środku swój największy skarb – wspaniałą Cappella Baglioni, znajdującą się po lewej stronie nawy, namalowaną przez Pinturicchia Annunciazione, Natività i Disputa al Tempio jak i inne jego freski w kaplicach i znajdujące się na filarach prezbiterium.

Niedaleko możemy zwiedzić kościół z 200 r. S. Andrea, z kolejnymi dziełami Pinturicchia Nie należy również zapomnieć o Palazzo Comunale na Piazza della Repubblica z pięknym gotyckim portykiem jak i o kościele S. Lorenzo z pozostałym antycznym budynkiem z XII w.

Z ruin XIV wiecznej twierdzy, znajdującej się na szczycie wzgórza, rozciąga się widok na Valle del Topino i wzgórza znajdujące się wokół. Zaraz obok zamieszkałych terenów znajduje się zbudowany w stylu romańskim kościół S. Claudio i Chiesa Tonda wzniesiony w epoce odrodzenia na greckim krzyżu z ośmiokątną kopułą.

Typowym produktem pochodzącym z okolic Spello, z którego słynie na całe Włochy jest miód wielokwiatowy Millefiori – tysiąca kwiatów.